• sikis
 • jigolo
 • escort bayan
 • Yılın Sözcüğü #selfie Seçildi. "Ne demek" mi?

  Oxford, “Bir kişinin telefon kullanarak kendi fotoğrafını çekmesi” anlamına gelen “selfie”yi 2013 yılının sözcüğü ilan etti.
  Instagram ve Twitter üyelerinin sayısındaki artışa paralel olarak “selfie” sözcüğünün kullanımında büyük bir patlama olduğunu açıklandı.

  Oxford Sözlükleri Direktörü Judy Pearsall, ilk kez 2002 yılında Avustralya’da düzenlenen çevrimiçi bir forum sırasında kullanılan selfie sözcüğünün, iki yıl sonra fotoğraf paylaşım sitesi Flickr ile yaygınlaşmaya başladığını söyledi.

  Selfie’nin rakipleri arasında “internetten daha düşük fiyata satın almadan önce ürünü görmek için dükkanları dolaşmak” anlamına gelen “showrooming”; pop yıldızı Miley Cyrus’un gösterisinin ardından kışkırtıcı dansları tanımlamak için kullanılmaya başlanan “twerk”; bir TV dizisinin bölümlerini art arda ve kısa zaman içinde izlemek” anlamına gelen “binge-watch” ve medyanın ilgisine mazhar olan dijital para pirimi “Bitcoin” vardı.

  2005 yılının sözcüğü “Sudoku”, 2007’ninki “belirli bir zaman içinde kişiler ya da kurumlar tarafından doğaya verilen karbon miktarı” anlamına gelen “carbon footprint”, 2008’inki “likidite krizi” anlamına gelen “credit crunch” ve 2009’unki de “arkadaşlıktan çıkarmak” anlamına gelen “unfriend”di.

  Kim Kardashian Selfie

  Yorum Ekle